Facylitacja procesy

Procesy

Wraz z zespołem prowadzimy procesy facylitacji dla małych i bardzo dużych grup. Facylitacje mogą dotyczyć wątków organizacyjnych: sytuacje systemowo trudne, rozwój, kryzysy, zmiana, strategia. 

We wdrażaniu procesów zmian w firmach wykorzystujemy specjalistyczne metody do interaktywnej pracy warsztatowej z dużymi grupami uczestników, począwszy od kilkudziesięciu do tysiąca osób. Na temat aktywacjii motywacji pracowników w procesach zmian napisano wiele książek, istnieje wiele teorii. Ich wadą jest długi czas realizacji, gdyż bazują one na kaskadowym modelu komunikacji. Ciekawą alternatywą są nowoczesne techniki konferencyjne dzięki którym szybko dociera się
do pracowników i to nie tylko na poziomie racjonalnegomyślenia lecz przede wszystkim na poziomie emocji, tak niezbędnych dla motywacji.

Za pomocą takich metod konferencyjnych jak:

  • Future Search
  • Real Time Strategic Change
  • Open Space Technology
  • Appreciative Inquiry Summit
  • World Cafe
  • Design thinking

lub ich kombinacji można skutecznie i szybko planować i realizować zmiany.

JAK TO JEST MOŻLIWE?

30 do 1000 osób pracuje w jednym pomieszczeniu, dzieli się na grupy, prowadzi dyskusję na różne tematy. Wszystko to odbywa się na podstawie dokładnie opracowanego planu i pod okiem doświadczonych moderatorów.
W przeciągu dwóch do trzech dni powstaje np. wizja przyszłości, strategia firmy, plany akcji, grupy projektów, etc.
W Polsce przeprowadziliśmy kilkadziesiąt takich warsztatów. Nasza największa grupa miała kilkaset osób 🙂